Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Історія школи

Дата: 11 червня 2020 о 14:00, Оновлено 26 червня 2020 о 19:36
Автор: Деркач Т. А.

Історія школи

Перша згадка про заснування школи в с.Яполоть відноситься до 70-х років XIX ст.. - 1862 рік. Приміщення школи побудовано на місці сучасного приміщення за кошти громади села.

У 1882 році у школі навчалося 25 хлопців із сіл Яполоть, Збуж, Жалин.Така школа проіснувала для жителів окружних сіл аж до 1920 року.

З приходом Польщі школи відкрились в селах Яполоть, Збуж і Жалин, але навчалося в них дуже мало дітей, бо батьки не бачили в освіті виходу із злиденного положення, а влада не була зацікавлена в освіті молодого покоління.

В селі Яполоть в період Польщі була одна класна кімната де навчались учні 1-4 класів. Після приєднання Західних земель до складу Радянської України в 1939 році і до початку Великої Вітчизняної війни школа іменувалась початковою. Навчання вели два вчителі, але під час німецької окупації школа була зруйнована.

В 1946-1947 p.p. директор школи Бондаренко Олександр разом з вчителями та батьками відбудовували школу, а навчання вели по дядьківських хатах. З обох боків старого корпусу було добудовано класні приміщення — спочатку три а потім дві. Матеріал для будівництва брали з розібраних з хат вивезених селян.

В 1949 році школа стає семирічною, а в 1961 році - восьмирічна. Перший випуск семирічної школи відбувся в 1951 році а восьмирічної у 1962 році. В 1976 році силами колгоспу „ЗОРЯ” (голова Волинець А.М.) було добудовано ще п’ять класних кімнат і школа стає середньою, а 1977 році відбувся її перший випуск.

Учні школи завжди любили і люблять фізичну працю: допомагають батькам по господарству, працюють на пришкільних навчально - дослідних ділянках та допомагають колгоспникам під час осінньо-польових робіт.

В 70-х роках дуже подобалось школярам збирати жолуді для потреб тваринництва, за що школа отримувала певні кошти.

У 80-х роках при Яполотській середній школі працював табір праці і відпочинку „Дружба”, де діти не тільки працювали) але й змістовно відпочивали.

Цікавою формою військово -патріотичного виховання молоді являлася гра „Зірниця”, де учні набували умінь і навичок необхідних для захисту Вітчизни.

Такі форми роботи сприяли різнобічному розвитку молодого покоління: учні заново відкривали невідомі сторінки історії свого краю, власноруч доторкались до пам’яток цієї історії, отримували неоціненний багаж знань і духовних сил для продовження цієї історії.

Але мабуть найбільше наші діти, особливо хлопці люблять фізкультуру і спорт. Великою популярністю серед них користується футбол збірна школи є постійним у часником всіх турнірів і змагань які проводяться у районі і неодноразово ставала їх переможцем або призером. На базі Яполотської ЗОШ працює секція з футболу ДЮСШ ..Олімпієць”, де учні вчаться азам майстерності гри у футбол, набувають фізичного розвитку а також прищеплюються почуття колективізму,відповідальності і взаємовиручки.

Звичайно гордістю школи є її випускники, а особливу гордість викликають учні, які досягли значних успіхів у навчанні - наші медалісти. Школа завжди гордитиметься цими учнями: Кравчук Наталія (1988р) — золота медаль.

Дениско Галина (1989) — золота медаль

Москалик Валентина (1990)— срібна медаль

Уніч Олександр (1991) — срібна медаль.

Захожа Катерина (1992 ) — срібна медаль

Корева Катерина (1992) — срібна медаль

Лазарчук Валентина (2002) —  золота медаль

Новак Лариса (2002) — золота медаль

Рижий Роман (2002)  —  золота медаль

Боришкевич Наталія (2005) — золота медаль.

Маюк Наталія (2005) — золота медаль.

Щепет Оксана (2005) — срібна медаль.

Боришкевич Іванна (2006) - золота медаль

Павловська Ірина (2019) - срібна медаль

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.